codzienność

wtorek, 27 lipca 2021

trójkolorowa galaretka porzeczkowa

Trójkolorowa galaretka porzeczkowa, to pyszny deser na bazie naturalnego soku z kolorowych porzeczek. 

300 g czarnej porzeczki
50 ml wody
80 g cukru
2 łyżeczki żelatyny

Owoce przełożyć do garnka, wlać wodą, dodać cukier i zagotować. Doprowadzić do wrzenia, gotować na małym ogniu, aż owoce zaczną się rozpadać. Przecedzić przez gęste sito i otrzymany sok przelać z powrotem do garnka i zagotować. Garnek zestawić z ognia, dodać żelatynę i wymieszać. Galaretkę odstawić do lekkiego stężenia a następnie przelać do salaterek, odstawić całkowitego stężenia.

300 g czerwonej porzeczki
50 ml wody
80 g cukru
2 łyżeczki żelatyny

Owoce przełożyć do garnka, wlać wodą, dodać cukier i zagotować. Doprowadzić do wrzenia, gotować na małym ogniu, aż owoce zaczną się rozpadać. Przecedzić przez gęste sito i otrzymany sok przelać z powrotem do garnka i zagotować. Garnek zestawić z ognia, dodać żelatynę i wymieszać. Galaretkę odstawić do lekkiego stężenia, a następnie przelać na czarną galaretkę i odstawić do całkowitego stężenia.

300 g białej porzeczki
50 ml wody
80 g cukru
2 łyżeczki żelatyny

Owoce przełożyć do garnka, wlać wodą, dodać cukier i zagotować. Doprowadzić do wrzenia, gotować na małym ogniu, aż owoce zaczną się rozpadać. Przecedzić przez gęste sito i otrzymany sok przelać z powrotem do garnka i zagotować. Garnek zestawić z ognia, dodać żelatynę i wymieszać. Galaretkę odstawić do lekkiego stężenia, a następnie przelać na wierzch stężonych galaretek i odstawić do całkowitego stężenia.

1 komentarz:

  1. Pyszna i orzeźwiająca galaretka. Uwielbiam porzeczki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za wizytę na moim blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Snow-Falling-Effect