codzienność

poniedziałek, 13 maja 2024

chrupiące bułeczki z masłem i solą


W majowy czas piekarnia Amber piecze przepyszne chrupiące bułeczki z masłem i solą. Bułeczki upieczone na podstawie przepisu z bloga Natasha’s Baking, to wypiek z miękkiego ciasta, które można cienko rozwałkować, wypełnić kawałkiem masła, zawinąć i posypać solą. Te bułeczki piecze się na parze, dzięki temu uzyskuje się aromatyczną bułkę o chrupiącej powierzchni zewnętrznej i delikatnym wnętrzu. Bułki doskonale smakują ze słodkimi oraz wytrawnymi dodatkami.


200 g mąki chlebowej
50 g mąki tortowej
17 g mleka w proszku
155 g wody
5 g soli
20 g cukru
3 g suchych drożdży
10 g masła

Wszystkie składniki na ciasto umieść w misie miksera i miksować całość przez 5 minut na małych obrotach. Zwiększyć prędkość do średniej i kontynuować miksowanie przez kolejne 5 minut. Ciasto musi stać się elastyczne i dobrze się połączyć. Pozostawić ciasto do wyrośnięcia na godzinę w temperaturze pokojowej. Po tym czasie ciasto podzielić na 7 równych części. Zaokrąglić każdy kawałek ciasta w kulkę i pozwolić mu odpocząć 15 minut pod przykryciem. Każdą kulkę ciasta zwinąć w kształt kropli, przykryć i ponownie odstawić na 15 minut. Rozpocząć zwijanie każdego kawałka ciasta, trzymać górną część uniesioną w powietrzu i zacząć zwijać dolną część wzdłuż, tak długo, jak to możliwe. Następnie przytrzymać dolną część, unieś ją w powietrze i zwinąć górną część tak cienko i długo, jak to możliwe, tworząc długie trójkąty. Długość trójkątów ciasta powinna wynosić około 50 centymetrów.


70 g masła
płatki soli

Masło podzielić na równe kostki. Na szerszą część trójkąta ciasta ułożyć masła i zwinąć ciasto tworząc bułkę w kształcie rogalika. Powtórzyć ten proces z pozostałymi kawałkami ciasta. Roladki ciasta ułóż blasze wyłożonej pergaminem. Pozostawić bułki do wyrośnięcia na około 40 minut w temperaturze pokojowej, aż będą puszyste i większe. Bułki obficie spryskać dwukrotnie wodą, a następnie posypać z wierzchu płatkami soli. Rozgrzać piekarnik do 260° C i piec bułeczki przez około 14 minut, aż uzyskają złoty kolor.


Chrupiące bułeczki z masłem i solą na blogach:

3 komentarze:

  1. Wspaniałe, pulchniutkie i idealnie przypieczone! Dziękuję za majowe wypiekanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Smakowicie wypieczone z prawdziwym bułeczkowym wnętrzem. Dziękuję za wspólne pieczenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziekuję za wspólne pieczenie. Bułeczki śliczne i puszyste.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za wizytę na moim blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Snow-Falling-Effect