poniedziałek, 28 maja 2018

rabarbarowe tiramisu


Rabarbarowe tiramisu w bardzo lekkiej wersji, bez żółtek, śmietany kremówki czy też mascarpone. Biszkopty w deserze moczone są w soku rabarbarowym,  krem przygotowany został na bazie kremowego serka i w jednej części połączony z rabarbarową masą. Rabarbarowe tiramisu to cudowny, wiosenny, bardzo delikatny i rozpływający się w ustach deser.


350 g rabarbaru
100 g cukru
20 ml wody 
 
Do garnka włożyć pokrojony na części rabarbar, wlać wodę, dodać cukier i całość doprowadzić do wrzenia, następnie zmniejszyć ogień i dusić przez 20 minut, od czasu do czasu mieszając. Masę rabarbarową wyłożyć na sitko, by oddzielić od niej sok. Sok zachować.


200 g kremowego serka
80 g cukru pudru
1 cytryna
2 łyżki ekstraktu waniliowego

W mice ubić ser z cukrem, sokiem i skórką startą z cytryny oraz ekstraktem waniliowym. Masę podzielić na dwie części. Do jednej dodać odsączony rabarbar i wymieszać.


10 podłużnych biszkoptów

Biszkopty podzielić na dwie części. Na dnie każdego naczynia do deseru ułożyć warstwę biszkoptów umoczone w soku rabarbarowym. Na warstwie biszkoptów wyłożyć warstwę serową. Następnie warstwę biszkoptów maczanych w soku rabarbarowym. Na warstwie biszkoptów wyłożyć masę serowo - rabarbarową. Na wierzchu wylać pozostały sok. Deser schłodzić przed podaniem. 

2 komentarze:

Dziękuję, za wizytę na moim blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Snow-Falling-Effect